Bezpieczeństwo w drodze do sukcesu. Ubezpieczenie AC jako kluczowa strategia dla biznesowej floty samochodowej

Do niemal 50% wszystkich kradzieży aut dochodzi na Mazowszu. Statystyki wskazują, że najczęściej kradzione są modele marek Toyota, Audi, Volkswagen i BMW. Co ciekawe, najnowsze auta nie są tak często kradzione jak te w wieku do 10 lat. Według danych, łupem złodziei padają głównie pojazdy z roczników 2019 i 2018. Niepokojący dla kierowców może być także najnowszy raport Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad obrazujący stan dróg w Polsce. A ten pozostawia wiele do życzenia. Szczególnie dotkliwie odczuwają to kierowcy w Małopolsce, gdzie niemal 1/4 dróg zostało zakwalifikowanych jako niezadowalające, a prawie 15% oceniono jako złe. Kompleksowe ubezpieczenie AC stało się zatem kluczowym elementem strategii biznesowej wielu firm.

Ubezpieczenie AC, pierwotnie zaprojektowane głównie z myślą o indywidualnych użytkownikach pojazdów, zyskuje na popularności w środowisku biznesowym. Wraz
z rosnącym ryzykiem związanym z wypadkami drogowymi, kradzieżami, uszkodzeniami pojazdów na drogach oraz innymi nieprzewidywalnymi zdarzeniami, przedsiębiorstwa coraz częściej decydują się na rozszerzenie swojej ochrony o polisy AC.

Kluczową korzyścią wynikającą z ubezpieczenia AC dla firm jest zapewnienie ciągłości działalności w przypadku zdarzeń losowych, które mogą negatywnie wpłynąć na flotę pojazdów lub mienie firmy. Dodatkowo, polisy AC mogą obejmować różnorodne opcje, takie jak ochrona przed szkodami w wyniku złej pogody, zdarzeń losowych czy nawet aktów wandalizmu.

Stan nawierzchni ma niezwykle istotny wpływ na bezpieczeństwo pojazdów oraz ryzyko wystąpienia uszkodzeń, podkreślając potrzebę inwestycji w ubezpieczenie AC dla ochrony floty samochodowej. W zestawieniu z danymi dotyczącymi kradzieży, kompleksowe ubezpieczenie to nie tylko rozsądna decyzja biznesowa, ale także element odpowiedzialnego podejścia do ochrony swojego pojazdu oraz dbania o  bezpieczeństwo pracownika na drodze – podkreśla Paweł Tukiendorf, Product Manager w Balcia Insurance.

Ubezpieczenie AC to nie tylko kwestia ochrony majątku, ale także zapewnienie spokoju ducha. Coraz częściej stanowi więc kluczowy element strategii zarządzania ryzykiem i optymalizacji kosztów operacyjnych dla firm zarządzających flotami pojazdów. Inwestycja w nowoczesne, szyte na miarę użytkowników ubezpieczenie,  staje się koniecznością  dla organizacji dążących do zapewnienia stabilności i ciągłości działalności w zmieniającym się otoczeniu biznesowym.

Wprowadzane obecnie ubezpieczenie autocasco to nowy produkt, stworzony w odpowiedzi na zmieniające się wymagania konsumentów. Dążymy do oferowania ubezpieczeń z możliwie szerokimi zakresami i minimalizujemy skomplikowane warunki. W naszej ofercie proponujemy wypłatę odszkodowania równego sumie ubezpieczania w kolejnych latach użytkowania pojazdu – dodaje Paweł Tukiendorf z Balcia Insurance.

W obliczu rosnącego zagrożenia kradzieżami i niepewności związanej ze stanem dróg w naszym kraju, inwestycja w ubezpieczenie AC staje się strategicznym posunięciem. Zapewnia ono nie tylko ochronę przed ryzykiem utraty wartościowych aktywów, ale także minimalizuje skutki finansowe nieprzewidzianych zdarzeń, zapewniając firmom spokój umysłu i stabilność działalności. Dlatego warto podjąć decyzję o zabezpieczeniu floty już dziś, aby zapewnić bezpieczne i niezakłócone podróże w drodze do sukcesu biznesowego.

Źródło foto: freepik.com

_______

Balcia Insurance SE to renomowany łotewski insurtech z wieloletnim doświadczeniem, który sukcesywnie zdobywa pozycję lidera na rynkach krajów bałtyckich. W 2016 roku marka przeszła rebranding i odeszła od nazwy BTA, pod którą była znana w Polsce i innych kluczowych krajach Unii Europejskiej. W 2020 roku firma wprowadziła nową strategię biznesową, pozycjonując się jako ubezpieczyciel skoncentrowany na nowoczesnych rozwiązaniach. Balcia prowadzi działania w Niemczech, Polsce, Francji i Wielkiej Brytanii, dostosowując się do współczesnych trendów. Marka inwestuje w rozwój kadrowy stale dążąc do wzmocnienia różnych działów i  utrzymania dynamiki wzrostu organizacyjnego.

Więcej informacji na www.balcia.pl

Dodaj komentarz